06 sierpnia - nasi mieszkańcy brali udział w wewnętrznym turnieju gry w tysiąca, w którym wyłoniliśmy najlepszych graczy do udziału w XVIII turnieju gry w tysiąca organizowanym przez nasz dom.

16 sierpień – tradycyjnie w miesiącach letnich nasi mieszkańcy chętnie korzystają z atrakcji turystycznej jaką jest rejs statkiem po Odrze, podziwiając uroki Wrocławia z innej perspektywy. Po zakończonym rejsie, mieliśmy możliwość wybrać się do naszego wrocławskiego Ogrodu Botanicznego.

 redzinska1   redzinska2 

09 sierpnia – odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny – to stały punkt letniego programu wycieczek. Przypatrywanie się zwierzętom z różnych rejonów świata, sprawia naszym podopiecznym wiele radości i wzbudza duże zaciekawienie. Najciekawszym punktem zwiedzania jest Afrykarium, pięknie zaprojektowane i jedno z największych w Europie, gdzie można oglądać ryby żyjące na dnie oceanu. Przy końcu zwiedzania mieszkańcy zatrzymali się przy kawiarni z lodami, gdzie zjedli lody i odpoczęli po długim spacerze.

 redzinska3    redzinska4

22 sierpnia – w naszym domu odbył się coroczny, już XVIII Turniej gry w tysiąca mieszkańców dolnośląskich domów pomocy społecznej. W Turnieju wzięło udział 11 drużyn. Były to reprezentacje z następujących Domów Pomocy Społecznej: Jawor, Mierczyce, Bolków, Krośnice, Oborniki, Rościsławice, Ostrowina oraz wrocławskie domy z ul. Karmelkowej, Kaletniczej, Mącznej i Rędzińskiej. Jak zwykle rywalizacja miedzy zawodnikami przyniosła wiele pozytywnych, sportowych emocji, była też okazja do nawiązania nowych przyjacielskich relacji mieszkańców z różnych DPS.

W wyniku rozgrywek :

I miejsce zajął pan Tadeusz z DPS Oborniki Śl.

II miejsce zajął pan Waldemar z DPS Rościsławice,

III miejsce zajął pan Andrzej  z DPS Rościsławice

Turniej zakończył się uroczystą dekoracją zwycięzców, wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród przez Dyrektora MCUS we Wrocławiu.

redzinska5

29 sierpnia – nasi mieszkańcy wzięli udział w wycieczce do Krzeszowa –  „perły dolnośląskiego baroku”, zorganizowanej przez DPS Mączna.

W programie było wysłuchanie koncertu organowego w Bazylice pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Po koncercie odbyła się msza święta w intencji mieszkańców oraz pracowników MCUS. Po pysznym obiedzie mieszkańcy zostali oprowadzeni przez przewodnika po zabytkowym kompleksie pocysterskim. Piękna bezchmurna pogoda odegrała istotną rolę, ponieważ światło słoneczne wydobyło piękno barokowej architektury i malarstwa. Mieszkańcy byli zachwyceni wspaniałą atmosferą oraz  organizacją wycieczki. Podczas wycieczki towarzyszył nam ksiądz Marek, który przygotował uczestników duchowo do wizyty w Krzeszowie.