03.06.  Koncert chóru Ballada. Drugi w tym roku występ  muzyczno- słowny z okazji Dnia Matki - Seniorzy zaśpiewali wiele ulubionych piosenek  z mamą w tytule przeplatając je wierszami, dowcipami czy pełnym humoru dialogiem wykonanym w aktorskim duecie. Piosenki i skecze ubawiły serdecznie widownię na Karmelkowej.

04.06. Uroczysty ślub Huberta i Elżbiety, pary mieszkańców z DPS Karmelkowa – wyjazd do Urzędu Stanu Cywilnego i przyjęcie z poczęstunkiem w DPS Karmelkowa. Piękna i radosna uroczystość seniorów, którzy odkryli w sobie na nowo miłość i postanowili połączyć się węzłem małżeńskim.

08.06. Spacer po uliczkach i zielonych alejkach Oporowa. W sobotnie, słoneczne przedpołudnie odbyła się przejażdżka mieszkańców na wózkach po malowniczych uliczkach i zadrzewionych alejkach pobliskiego osiedla.

13.06. DOGOTERAPIA - kolejne cykliczne zajęcia, w których chętnie uczestniczyli mieszkańcy dps. Było to radosne spotkanie się z ulubionymi pieskami.

14.06.  „Wspólne grillowanie z woluntariuszami Banku Credit Suisse” . Piękny słoneczny dzień, zapach pieczonej kiełbasy, karkówki i kaszanki sprawił, że dziedziniec terapii na Karmelkowej wypełnił się mieszkańcami. Z przyjemnością w rytm piosenek biesiadnych próbowano dobrze wypieczone wiktuały.

17.06. Klinika Pamięci- warsztaty w Synagodze Wrocławskiej to realizacja projektu Fundacji KTOTO .Ciekawe ćwiczenia zaproponowane seniorom wzmacniające pamięć tj. techniki zapamiętywania, warsztat jak radzić sobie lepiej, utrzymać aktywność i ciekawość poprzez wzmacnianie uwagi, koncentracja skierowana na odkrywanie  nowych możliwości własnego umysłu.

kar1

11, 18 i 25.06. Wyjazdy z mieszkańcami na próby śpiewu Gospel. Kolejne spotkania z mieszkańcami z innych DPS na wspólną naukę śpiewu. Mieszkańcy z coraz większym entuzjazmem  doskonalą swoje umiejętności muzyczne przygotowując jesienne występy.

19.06. i 27.06.  ZOO – J. Brzechwy - Impreza Terapeutyczna w DPS Kaletnicza i DPS Mączna. Coroczne imprezy przygotowywane są przez terapeutów i instruktorów kulturalno-oświatowych  w formie warsztatu plastyczno- teatralnego. Mieszkańcy  malowali rekwizyty, przypominali sobie bajki J. Brzechwy ucząc się tekstów, piosenek oraz tańca do przedstawienia. Finalnie wybrana grupa mieszkańców i pracowników MCUS zaprezentowała pozostałym na widowni krótką prezentację w formie teatralnej.

kar2

29 i 30.06. Kartoteka: Lustro odbyły się próby do spektaklu teatralno- muzycznego w ramach Projektu „Głos Wykluczonych” Fundacji JUTROOPERA. Wspaniała okazja do spotkań wybranej grupy mieszkańców MCUS z profesjonalną praktyką teatralną zawodowych aktorów – wspólne próby budowania postaci i sytuacji scenicznych w oparciu o własne opowieści mieszkańców. Wspaniała możliwość aktywizacji zdolności twórczych i aktorskich uczestników tego przedsięwzięcia.