Wyjazd do wrocławskiego Muzeum Pana Tadeusza

Występ Chóru HUBIANIE

Obchody 100-lecia urodzin

Występ Chóru ROMANTICA

Pogadanka pt. „Ogród japoński”

Działania w ramach terapii zajęciowej

Wyjazd do wrocławskiego Muzeum Pana Tadeusza

Dnia 12.04.2018r. zorganizowaliśmy wyjazd do wrocławskiego Muzeum Pana Tadeusza, które znajduje się pięknej w Kamienicy pod Złotym Słońcem (Rynek 6). Prezentowana unikalna i nowoczesna ekspozycja opowiada o powstaniu i losach niezwykłej książki. Jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza w otoczeniu kilkuset autentycznych manuskryptów, starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku, a wszystko uzupełnione ponad setką aplikacji i prezentacji multimedialnych. Wrażenie jakie wywołała ta ekspozycja przeszło nasze oczekiwania a to dzięki nowoczesnej i multimedialnej formule ekspozycji.

201804 Maczna2

 

Występ Chóru HUBIANIE

17.04.2018 r. po raz pierwszy gościliśmy Chór Seniora HUBIANIE działający przy Radzie Osiedla HUBY we Wrocławiu. Zaprezentowany repertuar to pieśni kresowe, znane pieśni i przyśpiewki ludowe i biesiadne. Sposób i entuzjazm z jakim chór śpiewał spowodował wspólne śpiewanie refrenów i czasami całych pieśni.

Obchody 100-lecia urodzin

13.04.2018 r. trzeci raz w tym roku kolejna z naszych szacownych mieszkanek przekroczyła próg stu lat życia. Z tej okazji wraz z rodziną jubilatki przygotowaliśmy uroczyste spotkanie urodzinowe. Ze strony rodziny spotkały się cztery pokolenia. Przybyli również oficjalni goście, wręczono bukiety kwiatów, odczytane były listy gratulacyjne od Premiera RP, Prezydenta Wrocławia oraz Wojewody Dolnośląskiego a przedstawiciele ZUS wręczyli Jubilatce okolicznościowy list gratulacyjny.

 

Występ Chóru ROMANTICA 

19.04.2018r. gościliśmy Chór ROMANTICA, który przedstawił nam bogaty repertuar znanych pieśni popularnych i biesiadnych. To już kolejny występ tego zespołu przed naszą widownią  i szybko nawiązany kontakt zaowocował wspólnym śpiewaniem. Czekamy z niecierpliwością na kolejny występ.   

Pogadanka pt. „Ogród japoński”

26.04.2018 r. zorganizowaliśmy pogadankę na temat tradycji ogrodów japońskich prowadzoną przez znaną przewodniczkę z wrocławskiego oddziału PTTK. W trakcie bogato ilustrowanej slajdami prezentacji zapoznaliśmy się wielowiekową historią ogrodów japońskich, różnymi ich rodzajami i funcjami oraz kontemplacyjnego charakteru organizowania przestrzeni ogrodowej. Kulminacją spotkania była opowieść o wyjątkowym ogrodzie japońskim we wrocławskim Parku Szczytnickim. Poznaliśmy jego historię, nauczyliśmy się rozpoznawać elementy jego przestrzeni i architektury. Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców i już umówiliśmy się na następne spotkania.

Działania w ramach terapii zajęciowej

Miesiąc kwiecień rozpieszczał nas piękną i słoneczną pogodą, która sprzyjała częstemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych odbywających się na tarasie. Przy dźwiękach muzyki i głośnym śpiewaniu mile upływał nam czas.

Nowością w naszych zajęciach plastycznych było wykonywanie papierowych kwiatów metodą „Chanel”.  Wykonanie kwiatów „Chanel” z papieru to na początek  dobra zabawa i radość, a na koniec duża  satysfakcja z niepowtarzalnego efektu. Kwiaty te stanowić będą dekorację podczas imprez organizowanych w naszym Domu.